Penzion Třeštický Mlýn

+420 222 539 539
Po - Pá: 8 – 22 hod., So - Ne: 9 – 22 hod
Třeštice 32, Třeštice 58856

Penzion Třeštický mlýn se nachází v srdci Českomoravské vrchoviny v polovině cesty mezi městy Třešť a Telč, na okraji malebné vesničky Třeštice. Původní mlýn má velmi bohatou historii, sahající do středověku. Kdysi se zde kromě tradiční mlynářské činnosti také řezalo dřevo a lisoval lněný olej. Celý objekt prošel rozsáhlou rekonstrukcí v letech 2006 – 2016 a je schopen plnit náročné požadavky návštěvníků.
Areál Třeštického mlýna je tvořen budovou starého mlýna a budovami s uzavřeným dvorem. K objektu přiléhají rozsáhle pozemky luk, pastvin, několik menších rybníků, přírodní potok, mlýnský náhon a rozlehlé oplocené pozemky s rozptýlenými stromy. Penzion je svou polohou ideální základnou pro širokou škálu turistických a sportovních aktivit, ale i místem pro příjemné lenošení a pohodu. Areál penzionu zajišťuje maximální soukromí. 
K ubytování v apartmánech lze využít objekt historické mlýnice se zázemím pro pořádání svateb, firemních a společenských akcí, vinárnu, saunu. Celý areál penzionu je samostatný, mimo silniční komunikaci a umožňuje bezpečné parkování automobilů, motocyklů, má úschovnu kol.

Penzion je nekuřácký. Pobyt s domácími mazlíčky lze sjednat po domluvě. V obytných prostorách penzionu se přezouvá a používá se domácí obuv. Hovoříme česky, anglicky.
Výhodou je umístění penzionu. To nabízí ideální východisko pro pěší výlety, cykloturistiku i pro výlety autem po okolí. Obcí vede značená cyklotrasa spojující Třěštici s nedalekou Telčí (20 minut na kole) a dalšími zajímavými místy regionu.
 
Služby
Penzion Třeštický mlýn nabízí bohaté vybavení a celou řadu služeb jak sezonních tak i celoročních.


Vybavení: půjčovna, úschovna kol, venkovní gril s posezením, připravujeme ohniště s posezením, free Wi-Fi, 2 společenské místnosti se zázemím (celkem cca do 140 osob), vinný sklípek - vinárna (cca 20 osob), rybníky s možností rybolovu, parkovací stání pro osobní automobily. Služby: ubytování, firemní, společenské a kulturní akce, svatby, vybavení pro catering, penzion nenabízí celodenní stravování ani snídaně, rybolov - na vlastních vodách s možností si ponechat úlovky, připravujeme prodej domácích farmářských produktů - med, ryby, jehněčí a hovězí maso. Catering: Potřebujete trochu víc dobré jídla? Nebo hodně jídla? Rádi Vám doporučíme cateringové služby od www.miky-catering.cz. Vinotéka: Ve sklepení našeho mlýnu se nachází útulný vinný sklípek.

  • Internet
  • Bez stravy
  • Parkování zdarma
  • Domácí mazlíčci

Penzion Třeštický Mlýn On-line rezervace

Zadejte prosím datum příjezdu a odjezdu pro zobrazení cen

Datum příjezdu
Datum odjezdu
Typ pokoje Kapacita pokoje
Vinný sklep
Mlýnice + vinný sklep
Apartmán A1
Apartmán A2
Apartmán A3
Apartmán B1
Apartmán B2

Ceny ubytování můžeme zobrazit až po zadání konkrétního data příjezdu a odjezdu. Zadání můžete provést kliknutím zde.

Penzion Třeštický Mlýn Pokoje

Budova - A (Starý mlýn)


Penzion vznikl rozsáhlou rekonstrukcí starého třeštického mlýna. Celý objekt byl vybudován s ohledem na historický stav, zdravý životní styl, pohodlí a relaxaci. Bývalá technická část mlýna - mlýnice v suterénu a ve dvou podlažích: v suterénu je vinárna (až pro 20 osob), úschovna kol, motocyklů, sociální zařízení a v prvním patře máme společenský sál. Ve druhém podlaží - podkroví jsou vhodné prostory k oddávání, společenskému vyžití.


Obytná část - apartmány jsou přístupné po schodišti z chodby v přízemí budovy mlýna, kde bude umístěno další zázemí penzionu - velká společenská místnost s kachlovými kamny. Tyto prostory budou určeny pro společné stravování. Apartmány jsou umístěny v podkroví původní obytné části budovy bývalého mlýna, a tak zajišťují naprostý klid a soukromí všem hostům penzionu.Tři apartmány jsou postaveny z prvotřídních přírodních materiálů (cihlové zdivo, dřevo - dub, smrk, přírodní keramická dlažba), které ctí tradici a historii celého objektu. Objekt je vytápěn centrálně formou podlahového topení za využití kombinace ekologických zdrojů energie. 


Apartmán A1


Pohodlný podkrovní byt se štítovým oknem a střešními okny s východo-západní orientací. Apartmán je tvořen vstupní chodbou s úložnými prostory, ze které se vchází do koupelny (umyvadlo, sprchový kout, toaleta). Na chodbu navazuje prostorná místnost určená jako společenský pokoj - jídelna s rozkládacím gaučem a kuchyňským koutem (sklokeramická deska, lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba, plné vybavení nádobím a kuchyňskými potřebami). Na tuto místnost navazuje ložnice s dvojlůžkem. Možnost čtyř přistýlek.


Apartmán A2


Pohodlná podkrovní garsoniéra se střešními okny se západní orientací. Apartmán je tvořen chodbou s úložnými prostory, ze které se vchází do koupelny (umyvadlo, sprchový kout, toaleta). Na chodbu navazuje prostorná místnost určená jako společenský pokoj s kuchyňským koutem (sklokeramická deska, lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba, plné vybavení nádobím a kuchyňskými potřebami). Tato místnost je vybavena dvěma lůžky s možností dvou přistýlek.


Apartmán A3


Pohodlný podkrovní byt se střešními okny a krásným výhledem s východní orientací. Apartmán je tvořen chodbou, ze které se vchází do koupelny (umyvadlo, sprchový kout, toaleta). Na chodbu navazují dva pokoje. Vlevo prostorná místnost určená jako společenský pokoj - jídelna s rozkládacím gaučem a kuchyňským koutem (sklokeramická deska, lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba, plně vybavená nádobím a kuchyňskými potřebami) a vpravo ložnice s dvojlůžkem. Apartmán je s možností dvou přistýlek.


Budova - B


Samostatná novostavba se dvěma velkými apartmány stojí na místě bývalé stodoly s chlévy. Objekt byl postaven s ohledem na původní vzhled konírny a splňuje nároky hostů na zdravý životní styl, pohodlí a relaxaci. Dva apartmány jsou postaveny z prvotřídních přírodních materiálů (cihlové zdivo, kámen, dřevo - dub, smrk, přírodní keramická dlažba), které ctí tradici a historii celého mlýna. Objekt je řešen jako přízemní budova s podkrovím a je rozdělen na dvě samostatné bytové jednotky se společnou vstupní halou (možnost uložení kol, kočárků apod. Celý objekt je vytápěn kombinací ekologických zdrojů energie - tepelné čerpadlo, kachlová kamna.


Apartmán B1


Pohodlný mezonetový byt se severo-jižní orientací. Apartmán je tvořen vstupní chodbou s úložnými prostory, do které se vchází dveřmi vlevo z prostorné společné vstupní haly. V chodbě se nachází koupelna (umyvadlo, sprchový kout) a samostatné WC. Na chodbu navazuje prostorná místnost určená jako společenský pokoj - jídelna s dispozičně oddělenou místností kuchyně (sklokeramická deska, myčka, lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba a plně vybavená nádobím a kuchyňskými potřebami). Společenský pokoj má samostatně stojící kachlová kamna pro vytápění celého apartmánu. Z této místnosti vede dřevěné schodiště do podkroví s velkou ložnicí (dvojlůžko a dvě samostatná lůžka) a úložnými prostory.


Apartmán B2


Pohodlný mezonetový byt se severo-jižní orientací. Apartmán je tvořen vstupní chodbou s úložnými prostory, do které se vchází dveřmi vpravo z prostorné společné vstupní haly. V chodbě se nachází samostatné WC. Na chodbu navazuje prostorná místnost určená jako společenský pokoj - jídelna s dispozičně oddělenou místností kuchyně (sklokeramická deska, myčka, lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba a plně vybavená nádobím a kuchyňskými potřebami). Společenský pokoj má samostatně stojící kachlová kamna pro vytápění celého apartmánu. Z této místnosti vede dřevěné schodiště do podkroví se dvěma velkými ložnicemi (dvojlůžko, rozkládací gauč, jednolůžko,, dvoulůžko a dvě jednolůžka) s úložnými prostory. V podkroví je chodba a koupelna (vana, umyvadlo, WC).

Penzion Třeštický Mlýn Recepce

Čas příjezdu: od 16:00

Čas odjezdu: do 10:00

Penzion Třeštický Mlýn

Třeštice 32, Třeštice
Zobrazit celou mapu